اخبار و مقالات

اسف 08

عوامل موثر در ریزش مو و نقش کافئین در درمان آن

عوامل موثر در ریزش مو و نقش کافئین در درمان آن

از دیر باز تا کنون ظاهر هر انسانی نقش بسیار اساسی در شکل گیری اعتماد به نفس او ایفا کرده است و همواره تمامی انسان ها چه زن و چه مرد در جست و جوی زیبایی وظاهری شیک بوده و هستند. نقش موی سر در شکل گیری ظاهر زیبای هر فردی بسیار پر رنگ و مهم می باشد . برای همه ی انسان ها داشتن موهای خوش حالت و پر پشت نشانه ی شادابی و جوانی و طراوت است حتی می توان گفت که موی سر تاثیر بسزایی در روابط اجتماعی افراد با یکدیگر را دارد.

این روزها دیدگاههای افراد جامعه در مورد کسانی کم مو یا به عبارتی طاس هستند به نوعی است که آن ها را به صورت افراد مسن و یا کم بنیه می بینند و یا حتی کسانی که موهای بد حالتی دارند اعتماد به نفس کافی برای ظاهر شدن در اجتماع را ندارند و این مسائل باعث افسردگی آنها شده است. بنابراین به راحتی می توان گفت که موی سر هر فردی نقش بسیار مهمی در حظور او در اجتماع و حتی احترام و اعتماد به نفس وی را ایفا می کند.

اما عوامل بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است باعث کاهش رشد مو و یا حتی سبب ریزش موی سر شوند که این روزها تمامی افراد جامعه به عنوان یک معذل به آن می نگرند و باعث هراس و نگرانی آن ها شده است. اما خوشبختانه درمان های مختلفی نیز برای رشد و ترمیم موی سر وجود دارد که به راحتی نگرانی و دلواپسی تمامی مردم را رفع می کند.

بعضی مواقع ریزش موی سر ممکن است طبیعی باشد ، به طوری که اگر هر فردی به طور روزانه حدود 100 تار مو را از دست دهد طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست . اما اگر این ریزش بیشتر از این باشد باید بگوییم که فرد دچار ریزش مو شده است.

استرس از جمله عواملی است که به صورت اکتسابی باعث کم شدن و ریزش موی سر انسان می شود و نقش اساسی و مخربی را بر روی ریزش مو و کم پشت شدن موی سر دارد. عامل های دیگری هم چون تغزیه ی ناسالم ، استفاده کردن از شامپوهای نامناسب ، کم خوابی و بسیاری عوامل دیگر ممکن است در ریزش و کم شدن موی سر انسان و جلوگیری از رشد مو یا حتی طاسی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

اما برای جلوگیری از ریزش مو و ترمیم و رشد موی سر چه چاره ای بیندیشیم ؟

امروزه تقویت کردن و ترمیم مو یکی از چالش ها و دغدغه های بزرگ در میان مردم شده است و همه ی افراد به دنبال یافتن راههایی برای رشد و خوش حالت کردن مو های خود و همچنین ترمیم موهای آسیب دیده ی خود هستند تا با خیالی آسوده زیباتر از همیشه در اجتماع حاظر شوند. بسیاری از مردم از کم پشت شدن موی سر خود نگران هستند از اینکه رشد موی سرشان متوقف شده است و عده ای نیز از آسیب دیدن موهایشان غمگین و افسرده. برای این دسته از افراد چاره ای اندیشیدیم

معجزه ی کافئین برای رشد و ترمیم مو

نتایج پژوهشگران آلمانی با تحقیقاتی که بر روی کافئین انجام داده اند، نشان داده است که مصرف موضعی کافئین به راحتی می تواند علاوه بر اینکه از ریزش موی سر جلوگیری می کند باعث ترمیم مو های آسیب دیده و رشد آن ها نیز شود. این پژروهشگران عامل اصلی ریزش مو را مشکلات هورمی دانسته اند و اظهار می دارند با تماس موضعی کافئین بر پوست سر مانع از رشد این هورمون های زیان آور شده و به راحتی سبب ترمیم و رشد موی سر انسان می شود.

بنابراین کسانی که از کم پشت شدن موی سر خود و ریزش آن ها رنج می برند می توانند با استفاده از این ماده ی معجزه آسا ( هم به صورت طبیعی و هم به صورت مواد شوینده و شامپوها) به ترمیم و رشد موی سر خود اقدام کنند و موهای خوش حالت و زیبای خود را به حالت اولیه بازگردانند.

مصرف کافئین شادابی و طراوات موهایتان را بازمی گرداند و به راحتی سبب رشد و ترمیم موهای آسیب دیده شما خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran