محصولات مراقبت از ناخن تریند

مراقبت طبیعی از ناخن

هر آنچه از دست و ناخن باید بدانید:

در فرآیند درمان و مراقبت ویژه از ناخن ها، آشنایی با فیزیولوژی ناخن و این که چگونه با استفاده از محصولات مراقبت از

ناخن تریند می توان مشکلات مرتبط با ناخن هارا برطرف نمود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت تریند طی بیست سال گذشته، تخصص و مهارت خود را در مراقبت طبیعی از دست و ناخن توسعه داده و اکنون خرسند

و مفتخر است که هم زمان با توجه ویژه به نیاز مشتریان، دانش و تجربیات خود را با متخصصان، مانیکوریست ها، پرسنل

فروشگاه های آرایشی و بهداشتی، داروخانه ها و مردم هم سهیم شویم.

چنان که مطالب این بروشور را به دقت مطالعه کنید و نکات آن را به کار بگیرید، به راحتی می توانید محصول مناسب را برای

خود انتخاب کنید.

بسیاری از بانوان نیازمند مراقبت ویژه از ناخن هایشان هستند. محصولات تریند بـرای ناخـن هایی که دچـار پوستـه، تـرک،

شکسـتگی و از هم گسستگی می شوند ، درمان طبیعی و مؤثری ارائه می دهند.

 

ناخن چگونه شکل میگیرد؟

فیزیولوژی ناخن

ناخن نیز مانند پوست و مو، حاوی کراتین است. کراتین نوعی پروتئین فیبری و سنگین است که قابلیت حل شدن ندارد. بخشی از ناخن که بطور معمول به عنوان ” ناخن” شناخته می شود، فقط قسمتی از ساختار ناخن را تشکیل می دهد و به صفحه ناخن موسوم است.

صفحه ناخن بطور عمده از سلول های مرده کراتین تشکیل می شود. این سلول های مرده کراتین بطور فشرده در غالب حدود صد لایه روی یکدیگر انباشته شده اند. خارجی ترین لایه در قسمت پشت ماتریکس ناخن ساخته می شود و لایه زیرین، یعنی لایه ای که نزدیک ترین لایه به بستر ناخن است، در قسمت جلوی ماتریکس ناخن تولید می شود. این ماتریکس در زیر پوست قرار دارد و از این رو قابل روئت نیست و تا لانولا کشیده می شود ( لانولا قسمت نیم دایره ناخن است که در ناخن انگشت شست قابل روئت می باشد).

رایج ترین مشکلات ناخن

خشکی ناخن شایع ترین اختلالی است که ناخن را درگیر می کند عدم رطوبت سبب خشکی ناخن میشود که اغلب با زردی رنگ ناخن مشخص می شود. ناخن های خشک سخت شکننده و بی دوام هستند و به راحتی دچار لب پریدگی می شوند.

ضعیفی ناخن

اغلب تمایز نهادن بین خشکی و ضعیفی ناخن مشکل است . ناخن های خشک ، سخت و شکننده هستند با قطعاتی که شکسته شده اند. یک ناخن ضعیف به راحتی شکاف خورده، شیار دار می شود و یا پوسته پوسته می گردد.

ناخن های حساس و آسیب دیده

استفاده از ناخن مصنوعی و برداشتن آن می تواند باعث آسیب رساندن به ناخن شود. بیمارها و مصرف برخی داروها هم سبب حساسیت ناخن ها می شوند.

 رشد آهسته ناخن

رشد ناخن از ماتریکس شروع می شود که در زیر قسمت انتهایی ناخن است. ناخن روز ی 1 /0 تا  15/0  میلی متر رشد می کند و رشد ناخن های پا کند تر است. چنانکه رشد ناخن به کندی انجام شود، دلیل بر آنست که رشد کوتیکول (پوست دور انتهای ناخن) زیاد است

جویدن ناخن

این پدیده یک اختلال عصبی است که ممکن است مردان و زنان را در تمام طول عمر در گیر کند. جویدن ناخن باعث آسیب های فراوان به ناخن می شود.

کوتیکول های خشک

کوتیکول، پوست اطراف ناخن است. هنگامی که دست در طول روز در معرض آب ، مواد شوینده و انواع آلودگی های محیطی قرار میگیرد، کوتیکول ها می توانند خشک و ترک خورده شوند. در این حالت میکروب ها به راحتی در آن نفوذ کرده و امکان ایجاد عفونت بالا میرود.

سوالات رایج در مورد محصولات ناخن و دست تریند

1- چگونه میتوان از رشد بیش از حد کوتیکول (پوست اضافی اطراف ناخن) جلوگیری کرد؟

استقاده از قلم نرم کننده کوتیکول و برطرف کننده زوائد کوتیکول، این امکان را فراهم می کند تا اضافات ناشی از رشد بیش از حد کوتیکول راحتر و بدون درد از اطراف ناخن کنده شوند و در نتیجه مانیکور ناخن با کیفیت بهتری صورت پذیرد. 

2- کدام محصول تریند می تواند کوتیکول ناخن خشک و شاخی شده را بهبود ببخشد؟

استفاده از محصولی که به میزان متعادل آبرسانی به کوتیکول ناخن را انجام دهد تا رطوبت آنها به حد مطلوب برسد.برای این منظور دو محصول بالم کوتیکول و کرم تخصصی مرطوب کننده‌ی تریند معرفی می‌گردد. بالم کوتیکول محتوای آب و کرم تخصصی مرطوب کننده دارای مواد موثره با پایه‌ی گیاهی و عوامل مرطوب کننده طبیعی(NMF) می‌باشد. مصرف روزانه هر یک از دو محصول به نرم کنندگی و تغذیه رسانی ناخن‌ها کمک می‌کند.

 

3- چگونه می‌توان رشد ناخنها را افزایش داد؟

در برخی افراد رشد ناخن‌ها به کندی صورت می‌گیرد و حتی رشد کوتیکول‌ها سریعتر از ناخن‌ها است به همین سبب پوست و زائده‌هایی اضافه اطراف ناخن‌ها را در بر می‌گیرد. لذا، لازم است از برطرف کننده زوائد کوتیکول که کوتیکول را نرم کند و امکان از بین بردن آن را راحت تر فراهم آورده، به همراه بالم ناخن تریند که حاوی بیوتین B7 است، برای تحریک رشد ناخن استفاده گردد.

 


4- تریند برای ناخن‌های حساس و شکننده،چه محصولی را پیشنهاد میکند؟

شکننده بودن ناخن‌ها در اغلب موارد به سبب عوارض جانبی داروهای مصرفی و یا آسیب های فیزیکی دیگر همچون اسنفاده از ناخن‌های مصنوعی ایجاد می‌گردد. دو محصول بازسازی کننده ناخن کراتینه و محافظ  ناخن کراتینه تریند به خوبی می‌توانند با ایچاد پوشش محافظتی، از شکنندگی ناخن ها جلوگیری کرده و با محتوای کراتین خود آن را بازسازی کنند.

5- تریند برای افرادی که عادت به جویدن ناخن‌هایشان دارند، چه محصولی ارائه می‌کند؟

محصول ضد جویدن و ترمیم کننده ناخن با مخلوطی از مواد تلخ این عادت را رفته رفته برکنار می‌نماید، به علاوه آسیب‌های قبلی ناشی از جویدن ناخنها را نیز ترمیم می‌کند.

 

6- راه حل تریند برای درمان ناخن‌های ضعیف، شکننده و زرد چیست؟

وجود ناخنهای شکننده، ضعیف و اغلب شیاردار به این معنی است که بافت ناخن‌ رطوبت کافی ندارد. استفاده از محصول ترمیم کننده طبیعی ناخن تعادل بین کراتین و رطوبت را برقرار کرده و با دارا بودن پروتئین‌های هماهنگ با عملکرد کراتین، به ناخن‌ها استحکام و انعطاف کافی می‌بخشد. به علاوه بالم تریند نیز می تواند خشکی و ضعیفی ناخن را برطرف نماید.

 

7- برای جلوگیری از پوسته شدن و یا لب پریدگی ناخن‌ها کدام محصول تریند قابل استفاده است؟

استفاده از دو محصول ترمیم کننده طبیعی ناخن و نیز بالم ناخن، مشکل فیزیولوژیکی پوسته شدن یا لب پریدگی ناشی از ضعف ساختاری ناخن را نیز برطرف می‌نماید.

 

8- برای درمان ناخن با سطح ناهموار، غیر یکنواخت و مواج تریند چه محصولی را پیشنهاد می‌کند؟

معمولا پس از استفاده از لاک ها، سطح ناصاف و غیر یکنواخت ناخن مشخص‌تر می‌شود. برای پر کردن این سطوح ناصاف و موجی شکل، تریند محصول پر کننده ناخن را به بازار ارائه نموده است.

 

9- چرا بعد از مدتی، ناخن‌های لاک زده زرد می‌شوند؟ چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؟

چون لاک‌های رنگی می‌توانند داخل بافت ناخن جذب شده و تغییر رنگ را بر روی سطح آن ایجاد کنند؛ لذا، استفاده از یک لایه محصول روکش مراقبتی ناخن به خوبی می‌تواند از نفوذ رنگ به داخل و پوست جلوگیری کرده و باعث نرمی و شکل‌دهی به ناخن‌ها شود.

 

EnglishIran