محصولات پلانتور 21

برای پیشگیری از ریزش موی زودرس جوانان . کمک به رشد موهای ضعیف شده در اثر رژیم غذایی،ورزش،استرس

 

محصولات پلانتور 21 برایپيشگيری و درمان ريزش موی زودرس در سنين جواني ساخته شده است . ريزش موی زودرس در

اثر کمبود انرژی در فـوليکول مو رخ مي دهد . اين حـالت نـاشي از مسـائل ارثي ، استرس ، رژيم های غذايي ، ورزش ،

تغييرات آب وهوا ، بارداری و شير دهي مي باشد . همچنين اين محصولات باعث افزايش ضخامت و ميزان رشد مو به خصوص

در موهای آسيب ديده در اثر رنگ ، مش ، فر و دکلره کردن مي شوند .

در ذيل نکاتي برای مصرف بهتر و موثرتر اين محصولات ذکر مي گردد:

1- توصيه مي شود از شامپو هر روز استفاده گردد.

2- اگر نمي توانيد هر روز از شامپو استفاده کنيد يا ريزش مو متوسط يا شديد است برای مشاهده اثر بهتر ، از تونيک پلانتور

21 هم استفاده کنيد .

3- شامپو ظرف 2 دقيقه به ريشه مو نفوذ مي کند . پس حداقل 2 دقيقه روی سر بماند .

4- اين محصولات در انواع مو و انواع پوست سر قابل استفاده هستند .

5- استفاده از اسپری ، ژل يا واکس مو بعد از تونيک بلامانع است .

6- تونيک هم روی موی خيس و هم موی خشک قابليت استفاده دارد .

7- برای مشاهده اثرات کامل محصولات حداقل سه تا چهار ماه زمان نياز است. در صورت رضایت ، مصرف پلانتور 21 تا

چند سال هم بلامانع است .

8- پلانتور 21 باعث افزايش ضخامت مو نيز مي شود .

9- اين محصولات روی ريزش موی دوران بارداری و شيردهي اثرات ويژه ای دارند .

سوالات رایج در مورد محصولات پلانتور

 

1 – چگونه می توان از شامپو پلانتور 21 استفاده کرد؟

بهتر است هر روز برای شستن موهای خود از شامپو مغذی کافئین پلانتور21  mild استفاده کنید . ریشه مو هر روز در معرض عوامل استرس زا بوده و در نتیجه نیاز به مراقبت روزانه دارد، برای اطمینان از موثر بودن شامپو و نفوذ کافئین در ریشه مو، بهتر است به مدت 2 دقیقه شامپو بروی سر بماند .

2 – آیا برای موهای دکلره شده می توان از پلانتور 21 استفاده کرد ؟

بله ، شامپو برای موهایی که تحت استرسهای خارجی و محیطی هستند فرموله شده، به گونه‌ای که ترکیبات نرم کننده آن، موهای تحت تنش را بدون نیاز به اعمال فشار هنگام شستشو یا شانه زنی به خوبی نگه‌داری کرده و حتی از کاسته شدن حجم موهای نازک نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

3  آیا استفاده از شامپو پلانتور 21 برای من که موهای نازکی دارم مناسب است؟

شامپو نوتری کافئین حاوی هیچگونه ترکیبات سیلیکون که سبب ریزش مو شود، نیست و به همین دلیل برای موهای ظریف و نازک قابل استفاده است. ترکیبات مغذی کافئین میتواند به رشد بهتر و تقویت موها کمک کند.

4  آیا در هر صورت می توان از یک شامپو برای مقابله با ریزش مو استفاده کرد؟

بله، می‌توان. اما این موضوع مهم است که شامپوی مورد استفاده، تنها بر روی عوامل خارجی موثر نباشد، بلکه ترکیبات سازنده آن بتواند به ریشه‌های داخلی است بلکه مواد تشکیل دهنده فعال آن قادر است به ریشه مو نفوذ کند .  طبق تحقیقات بعمل آمده مواد موثره این شامپو لازم برای رشد مو را فراهم می کند .

5  آیا میتوانم بعد از استفاده از لوسیون نوتری کافئین پلانتور21 از اسپری ، ژل و یا واکس مو استفاده  کنم؟

بله تقریباً بعد از 3دقیقه ماساژ تونیک روی پوست سر (که به جذب کافئین کمک می کند ) از محصولات آرایش موی خود بطور معمول استفاده نمایید.

6  آیا پس از استفاده از تونیک باید موها را شست ؟

خیر ، لوسیون نباید شسته شود چون لوسیون به سادگی و با ماساژ ،کاملاً جذب پوست سر می گردد و باقیمانده ای نمی گذارد که نیاز به شستشو باشد .اگر هم نیاز به شستشو است حداقل 2 ساعت بعد از مصرف لوسیون این کار انجام شود .

 

7 – آیابرای استفاده از لوسیون پلانتور21 ، موها باید خیس باشد یا بر روی موهای خشک هم می توان استفاده کرد؟

از این لوسیون میتوان هم بر روی موهای خشک و هم خیس استفاده نمود که  با ماساژ بر روی پوست سر بطور مستقیم و سریع جذب پوست سر می شود .

8 – آیا تونیک را می تواند بصورت روزانه استفاده کرد ؟

برای آنکه انرژی کافی برای ریشه مو فراهم شود و نیز برای جلوگیری از بین رفتن زودرس موها استفاده روزانه از لوسیون پلانتور 21 بسیار مهم است . زیرا مواد تشکیل دهنده فعال آن تا 24 ساعت دارای اثر هستند .

9 – آيا مي توانم از لوسیون ، چند بار در روز (  مثلا برای حمام صبح ، و در شب پس از ورزش )  استفاده كنم ؟

اگر شما چندين بار در روز موهاي خود را شستشو مي دهيد  نه تنها استفاده بيشتر از لوسیون  مشكلي ندارد بلكه مفیدتر هم خواهد بود . هيچ منعي براي  مصرف بيش از حد وجود ندارد . زيرا مقدار كافئيني كه از طريق پوست موي سر جذب ميشود چيزي كمتر از نصف يك فنجان قهوه است اين ميزان حتي براي افرادي كه به كافئين حساسيت دارند نیز هيچ خطري ندارد.

10 – آيا لوسیون براي كساني كه پوست سر حساسي دارند هم مناسب است ؟

در واقع اگر پوست سر سالم بوده و زخمي نداشته باشد  هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد.

11 – چه مواد تشكيل دهنده فعالي در لوسیون پلانتور21  وجود دارد ؟

  این لوسیون حاوی عناصر کمیاب بیوتین، منیزیم، کلسیم و روی است که از ریشه های مو محافظت می کنند. کافئین تولید انر‍‍ژي مورد نیاز  برای رشد ریشه مو را افزایش می دهد، در نتیجه باعث  جلوگیری از کمبود انرژي مو می شود .

13 – من  در حال حاضر و طي 3 هفته از لوسیون پلانتور21  استفاده كرده ام اما هيچ بهبودي ای در ريزش موي من ايجاد نشده است . چرا ؟

 بازسازي ريشه مو به يك دوره زمانی خاص نياز دارد . ريزش مو پس از يك دوره سه يا چهار ماهه به طور قابل ملاحظه اي كاهش مي يابد.

14 – با وجود استفاده منظم  از تونیک  ،  ريزش  موي من همچنان زياد است ،  آيا تونيك موي سر در همه موارد جواب نمي دهد؟

ميزان اثر هر محصول  به سيستم سوخت و ساز و فیزیولوژی و ژنتیک هر فرد هم مرتبط است ، ضمن آنکه ، هيچ دارويي 100 درصد موثر نيست .  دليل آن هم اين است كه واكنش هاي هر شخص جداگانه و مختص همان فرد است . برخي از بازخورد ها هم بلافاصله رخ نمي دهد . به عنوان مثال  ممكن است شدت  ريزش  مو كاهش يافته باشد اما همچنان  مقدار ريزش  زياد باشد.  قبل از اينكه درباره محصول قضاوت نهايي كنيد. شما بايد از اين محصول در زمان  مناسب استفاده كنيد  به طور معمول اثر اين محصول بعد از يك دوره چهار ماهه کاملا مشحص می شود .

15 – اگر استفاده ازتونیک را متوقف كنيم آيا ريزش مو بيشتر خواهد شد ؟

استفاده از تونیک در سنين جواني شما را از رشد نارس مو محافظت مي كند و در نتيجه و براي اطمينان از عدم كمبود انرژي ، انرژي ريشه مو را افزايش مي دهد. تونیک بايد در آغاز مصرفش به طور مداوم و مستمر و به صورت دراز مدت استفاده گردد.

 

سوالات متفرقه

1 – چرا پلانتور 21 ساخته شد ؟

ریزش مو علل مختلفی دارد .به غیر از عوامل ارثی ، عواملی چون کاهش وزن ،رژیم غذایی نامتعادل ، ورزشهای  خاص و از همه مهمتر استرس می تواند باعث کاهش انرژی لازم در ریشه مو شود و در نتیجه رشد مو را کاهش دهد .در طب این نوع از ریزش مو ، تلوژن مزمن نامیده می شود .

شرکت دکتر کورت ولف پلانتور 21 را بخصوص برای این نوع از ریزش مو تولید کرده است که شامل یک کمپلکس مغذی از کافئین ، نیاسین و بیوتین و همچنین مواد معدنی کلسیم و منیزم می باشد که شرایط لازم برای رشد موی سالم و با نشاط را فراهم می کند .

2 – چه فرقی بین پلانتور 39 و پلانتور 21 وجود دارد ؟

پلانتور 39 مانع از ریزش موی ارثی در طی دوران یائسگی می شود در این مرحله میزان هورمون استروژن که نقش مهمی در حفاظت مو دارد ، کاهش پیدا می کند در نتیجه اثرات هورمون های مردانه نمایان می شود که یکی از این اثرات ریزش مو است . این شامپو حاوی کافئین و همچنین عصاره های گیاهی  چای سفید و سویا است که بطور کلی برای  برطرف کردن مشکلات یائسگی مفید است .

پلانتور 21 بطور ویژه بطور ویژه برای مشکلات ریشه مو عرضه شده است .

حتی بدون داشتن مشکلات دوران یائسگی ، ریشه مو دچار آسیبهای دیگری نیز می شود . برای سالم نگهداشتن موها نیاز به کافئین به عنوان یک منبع انرژی و ویتامینهای نیاسین و بیوتین و همچنین مواد معدنی چون کلسیم و منیزیم دارد .

به این ترتیب شامپو مغذی کافئینه پلانتور 21  ریشه های مو را در مقابل استرس حفظ می کند و انرژی و مواد معدنی و ویتامین های لازم برای رشد مو را فراهم می کند .

3 – آیا پلانتور 21 و39 یکی هستند ؟

خیر ، دو شامپو برای انواع متفاوتی از ریزش مو هستند .

شامپو پلانتور 21 مانع از رشد موهای ضعیف شده و همچنین مانع از دست دادن موههایی می شوند که بر اثر استرس و یا کمبود انرژی دچار ریزش می گردند .

ولی پلانتور 39  از سوی دیگر مانع ریزش موی ارثی است . ترکیب فیتوکافئین موجود در این شامپو ریشه مو را از عواقب ناشی از کاهش سطح استروژن در بدن محافظت می کند .

4 – من پس از باردار بطور ناگهانی دچار ریزش مو شده ام .آیا پلانتور 21 به من کمک می کند ؟

در واقع پس از یک مدت کوتاه بعد از بارداری ، رشد مو مجدداً به حالت نرمال باز می گردد . از آنجا که سطح هورمون ها در این دوران بیش از حد کاهش می یابد در نتیجه ریزش مو شدید می شود و در طول بارداری کمتر خواهد شد و بعد از آن به حالت اولیه باز می گردد اما چنانچه شما مردد هستید و می خواهید به روند رشد موی خود سرعت بخشید می توانید از این شامپو استفاده نمایید .

5 – من در دهه 20 زندگیم هستم و هر روز تعداد زیادی از موهایم را از دست می دهم ، برای این مشکل چه کاری باید انجام بدهم ؟

در ابتدا شما باید علل احتمالی ریزش موی غیر عادی خود را از طریق مراجعه به یک پزشک متخصص مو بررسی کنید . اگر علل پاتولوژیک نباشد دلایل دیگری نیز باعث ریزش مو میشوند مثل استرس ، تغذیه و تنشهای شغلی . کمپلکس مغذی کافئینه موجود در پلانتور 21 برای این نوع از ریزش مو در نظر گرفته شده است . شما می توانید از این شامپو برای از دست دادن زودرس موی خو استفاده نمایید .

6 – تونیک نوتری کافئین چیست ؟

این تونیک ،  حاوی کافئین (که انرژی لازم برای رویش مو را فراهم می کند ) و ریز مغذی ها ضروری مانند ویتامین های نیاسین و بیوتین و همچنین مواد معدنی کلسیم و منیزیم است .این مواد باعث مقاوم شدن  ریشه های مو  شده و باعث رشد مو گردند .به دلیل وجود این مواد ، این کمپلکس می تواند از ریزش موی بیش از حد ، بر اثر استرس و یا مشکلات تغذیه جلوگیری کند .

7 – مکانیسم اثر تونیک چگونه است ؟

ریشه های مو نسبت به کمبود منابع انرژی بسیار حساس  بوده و  واکنش نشان می دهند .که این واکنش  بصورت ریختن موهای در حال رشد نمایان می شود  .  بنابراین این کمپلکس  انرژی لازم  ریشه های مو را تامین و بهبود   بخشیده  ومراحل رشد مو را تثبیت می کند

8 – معنای رشد  ناچیز مو چیست ؟

در زمانیکه ریشه مو بسیار کوچک است، دارای بیشترین فعالیت است و به همین دلیل نیاز به یک منبع مطلوب انرژی دارد  .حتی کمبود های ناچیز انرژی  ممکن است به روند رشد مداوم مو لطمه بزند  و مو خیلی زود و قبل از موعد مقرر  دچار ریزش شود . به طور معمول این نوع مو ظریف و شکننده تر است .این به معنای  رشد ناچیز مو می باشد  ، یا از نظر پزشکی ، به آن تلوژن مزمن می گوییم  .

9 – من دچار رشد ناچیز مو و از دست دادن زودرس مو شده ام . ازکدام محصول باید استفاده کنم آیا از هر دو باید استفاده کنم ؟

برای درمان فشرده و   برای پیشگیری ، توصیه می کنیم  از هر دو محصول  استفاده کنید .بخصوص تونیک  برای زنانی که هر روز موهای خود را می شویند  مناسب است.

10 – تا چه مدت باید از محصولات Plantur 21  استفاده کنم ؟

 برای  اثر بخش بودن و جلوگیری از ریزش  زودرس مو و رشد موهای  ناچیز، باید  به طور منظم و  طی یک برنامه بلند مدت از محصولات Plantur 21  استفاده شود . ریشه های مو هر روز  در معرض  استرس های زیادی هستند  و به همین دلیل نیازمند  به یک منبع انرژی  متوالی و مداوم  می باشند  .

11 – برای استفاده درست از شامپو مغذی کافئینه و تونیک چه مقدار از آن مورد نیاز است؟

بهتر است  به اندازه یک گردو  اما به شکل یکنواخت و به صورت ماساژ در موی مرطوب استفاده شود  وبعد از  2 دقیقه  سر را شستشو دهید

تونیک را به پوست سر بمالید و با استفاده از نوک انگشتان روی سر ماساژ دهید .

12 – مواد موثره ی نرم کننده نوتری کافئین پلانتور21 چیست؟

ریز مغذی های بیوتین، کلسیم ، روی و منیزیم و کافئین از مواد مؤثره با ارزشی هستند که در نرم کننده وجود دارند و هنگام استفاده اثرات شامپو21 را تقویت می کنند  .

همچنین اسید میوه و  مواد موثره گیاه آواکادو موجود در نرم کننده ،  ساقه مو را تقویت کرده و سطح مو را صاف  و نرم می کنند. مو به سرعت درخشندگی و شفافیت خود را به دست آورده و شانه پذیری مو هم بهبود پیدا می کند.

13 – نحوه صحیح استفاده از نرم کننده نوتری کافئین پلانتور21 چگونه است؟

بطور کلی شما برای اینکه پس از شستشو ، موهای درخشان و شانه پذیری داشته باشید از محصولا نرم کننده استفاده می کنید .  نرم کننده ها به نحوی ساخته می شوند که بعد از هر شستشو بدون چرب کردن مو قابل استفاده اند. مقداری از نرم کننده به اندازه یک فندق را کف دست ریخته و به روی موی مرطوب خود بمالید و بعد از 30 آبکشی نمایید .

این محصول مناسب برای استفاده با شامپو نوتری کافئین 21 می باشد.

14 – چه موقع باید از نرم کننده پلانتور 21 استفاده کنم؟

صاف کردن و اتو کشیدن ، سشوار کشیدن، های لایت و رنگ کردن مکرر مو به آن آسیب و استرس وارد می کند. بمنظور مراقبت موثر بعد از هر شستشو از نرم کننده نوتری کافئین پلانتور21 استفاده کنید.

اسید میوه و  مواد موثره گیاه آواکادو  ساقه مو را تقویت کرده و سطح مو را صاف  و نرم می کند. مو به سرعت درخشندگی و شفافیت خود را به دست آورده و شانه پذیری مو هم بهبود پیدا می کند.

15 – آیا استفاده از نرم کننده نوتری کافئین پلانتور21 به تنهایی باعث محافظت از موهای من در مقابل ریزش می شود؟

نرم کننده نوتری کافئین پلانتور 21 به تنهایی برای حمایت از رشد موهای ضعیف و محافظت  از ریزش موی زودرس کافی نیست. ناحیه اصلی که نرم کننده مو استعمال می شود سطـــح موهاست،این محصول سبب می شود لایه های فلسی شکل سطح موها نرم تر شده و در نتیجه حالت مو بهبود یابد. همچنین موها درخشنــده تر می شوند.

بدلیل تماس اندک نرم کننده با پوست سر و شستشوی آن  بعد از 30 ثانیه، کافئین به میزان مـوثر جـذب نمی شود. این محصول تنها تکمیل کننده اثرات شامپو نوتری کافئین پلانتور 21 هستند .

16 – رنگ موهای من روشن است و در بین آنها کمی موی سفید دارم. رنگ نرم کننده صورتی است، آیا با استفاده مرتب از نرم کننده رنگ موهایم صورتی می شود؟

خیر . مقدار رنگدانه های استفاده شده در محصول به اندازه ای نیست که بر رنگ موی شما تاثیری بگذارد.

EnglishIran